GEF Küçük Destek Programı
 
GEF'in Uygulayıcı Kuruluşları, Dünya Bankası, BM Çevre Programı (UNEP) ve BM Kalkınma Programı'dır (UNDP). Hükümetler büyük ölçekli GEF programından fon temin etmek için doğrudan başvurabilirler. Orta ölçekli GEF projeleri ise, hükümetler, sivil toplum kuruluşları (STK'lar), akademik kurumlar, ulusal ve uluslararası kurumlar ve özel sektör işletmeleri tarafından hazırlanabilir ve GEF desteği için sunulabilir. GEF'in büyük ölçeği 1 Milyon USD $'ın üzerindeki destekleri kapsarken, orta ölçeği 1 milyon US$'a kadardır.
 
GEF Küçük Destek Programı (SGP), GEF'in bir parçasıdır. 50,000 US$'a kadar olan projeleri için, sadece sivil toplum kuruluşları ve topluluk örgütlerinin başvurularına açıktır.
 
 
 
 
Gençlik Köprüsü Türkiye- Almanya Hibe Programı
 
Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya Türk-Alman öğrenci ve gençlik değişimini yoğunlaştırmak ve somut çalışmalarla mevcut programların tek çatı altında toplanması vasıtasıyla karşılıklı değişim imkânlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.Hedefi, Türkiye ve Almanya arasında ki duyarlılığı arttırmak ve birbiriyle olan ilişkilerini güçlendirmeye devam ettirmektir.
 
 
https://www.jugendbruecke.de/index.php?id=64&L=1
 
 
 
 
 
Gençlik Köprüsü Türkiye- Almanya Değişim Programı
 
Willkommen Türkei! Hoşgeldin Almanya! Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri
"Willkommen Türkei! Hoşgeldin Almanya! Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri" bir Robert Bosch Stiftung programıdır, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya tarafından yürütülmektedir ve Türkiye'de Goethe-Institut Istanbul ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.
2009 yılında hayata geçirilen program iki ülke arasındaki öğrenci değişimi projelerini desteklemektedir. Bu program Türkiye ve Almanya'daki öğrencilere diğer ülkeyi yakından tanıma ve yeni insanlarla tanışma imkanı sunmaktadır. Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Robert Bosch Stiftung'un programını 2016/2017 yılları için de yürütmeye devam edecek.
 
https://www.jugendbruecke.de/index.php?id=67&L=1