Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından “Sivil Toplum Diyaloğu V” Hibe Programı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
 
Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından IPA II-Sivil Toplum Sektörü "Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu Beşinci Dönem Hibe Programı" Tanıtım Toplantısı 03 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00'te yapıldı. Aydın İli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya çoğunluğunu Vakıf ve dernek temsilcilerinin oluşturduğu, STK temsilcilerinden oluşan yaklaşık 70 kişi katıldı.
 
Bilgilendirme toplantısının ilk bölümünde Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Reyhan Türkmen, “Avrupa Birliği Mali Yardımları" ve "Sivil Toplum Diyaloğu V" Hibe Programı hakkında önemli konulara dikkat çekerek detaylı bilgiler verdi. Daha sonra Emre Köksal KÜÇÜK proje hazırlamayı, başvuru kurallarını ve proje yazarken dikkat edilmesi gereken hususları örneklerle ayrıntılı olarak anlattı.
 
Katılımcılara Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu'nun "Proje Döngüsü Yönetimi ve Mali Kaynaklar" kitabı ile "Sivil Toplum Diyaloğu V" hibe başvuru rehberi dağıtıldı.
Program, İl Dernekler Müdürlüğünden  Latif ERGEN, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü, proje uzmanı Reyhan TÜRKMEN ve Proje uzmanı Emre Köksal KÜÇÜK'ün katılımcıların sorularını cevaplandırması ve genel değerlendirme ile sona erdi.
 
Hibe Başvuru Rehberi
STD Bilgilendirme Sunumu
Dikkat Edilecek Hususlar